Regionalny Konkurs Piosenki „Odpowie Ci wiatr...”
Data umieszczenia 25.05.2015 10:45

19 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 12 w Białymstoku odbyła się IX edycja Regionalnego Konkursu Piosenki „Odpowie Ci wiatr...”, adresowanego do uczniów klas 0 – III szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych województwa podlaskiego oraz do dzieci 5-6–letnich z podlaskich przedszkoli. Konkurs dedykowany był Świętemu Janowi Pawłowi II.

Uczestnicy wykonali po jednej piosence, których tematyką była szeroko rozumiana radość człowieka z życia, płynąca z obcowania z ojczystą przyrodą, radość z wędrowania, podkreślająca piękno polskiego krajobrazu. Ogółem w konkursie wzięło udział 62 wykonawców z 17 placówek województwa podlaskiego. Komisja Konkursowa przyznała 8 nagród i 7 wyróżnień w kategorii solistów oraz 7 nagród i 7 wyróżnień w kategorii duetów. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do występu na scenie podczas dorocznego Festynu Rodzinnego w dniu 7 czerwca na lotnisku Krywlany, organizowanego przez Fundusz Białystok Ojcu Świętemu we współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami.

Swoją obecnością na konkursie zaszczycili nas: ksiądz Andrzej Kołpak – Prezes Funduszu Białystok Ojcu Świętemu i Proboszcz parafii Św. Ojca Pio w Białymstoku,
pani Urszula Badura – reprezentująca NSZZ „Solidarność” POiW w Białymstoku oraz pani Celina Borowska – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie i kierują już dziś swoje zaproszenie na kolejną – X edycję konkursu w roku następnym.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Podlaski Kurator Oświaty oraz NSSZ Solidarność POiW w Białymstoku i Fundusz Białystok Ojcu Świętemu. Konkurs odbywał się także pod patronatem medialnym TVP Białystok, Polskiego Radia Białystok i Wrót Podlasia. Fundatorami nagród rzeczowych dla tegorocznych uczestników konkursu byli: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Hajnówce, NSZZ „Solidarność” POiW w Białymstoku, Podlaski Związek Piłki Nożnej, Fundacja „Białystok Biega” i Fundusz Białystok Ojcu Świętemu.

IMG_2213IMG_2404IMG_2484
Kategorie Edukacja