Rada Ekspertów ds. Gospodarczych przy Prezydencie Miasta Białegostoku

Współpraca samorządu lokalnego z organizacjami środowiska gospodarczego i naukowego jest w obecnych, złożonych warunkach funkcjonowania gminy jednym z podstawowych elementów kształtowania postaw społeczeństwa obywatelskiego i przejawem rozwiniętej świadomości władz lokalnych.

Współdziałanie obu środowisk prowadzi do lepszego, bardziej świadomego i odpowiadającego potrzebom społecznym planowania i podejmowania działań pro-społecznych i pro-rozwojowych, co z punktu widzenia stron jest niezbędne.

Mając na względzie zapewnienie udziału przedstawicieli wyższych uczelni oraz środowiska gospodarczego w kształtowaniu polityki gospodarczej Miasta Białegostoku, jak i rozwoju przedsiębiorczości, w dniu 17 listopada 2011 roku na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Białegostoku Nr 1530/11 została powołana Rada Ekspertów ds. Gospodarczych przy Prezydencie Miasta Białegostoku na lata 2011 - 2014.

Celem Rady Ekspertów jest współpraca środowiska gospodarczego i naukowego w zakresie konsultowania spraw dotyczących sfery gospodarczej Miasta. Rada uprawniona jest do wyrażania opinii oraz do podejmowania inicjatyw oraz rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki Miasta Białegostoku.

Do zadań Rady należy przedstawienie stanowisk w sprawach dotyczących:

1. projektów dokumentów programowych Miasta Białystok, w tym związanych  z realizacją Strategii Rozwoju Miasta Białegostoku na lata 2011 – 2020 plus;
  2. inicjatyw podejmowanych przez organy Miasta Białystok, przedsiębiorców
    oraz środowiska naukowe;
  3.  warunków i możliwości rozwoju gospodarczego miasta.

pdfregulamin.pdfpdf, 558 KB
pdfzarządzenie Rada Ekspertów ds. Gospodarczych .pdfpdf, 829 KB