A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Nagrody Prezydenta Miasta za wysokie wyniki sportowe

Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku przyznawane będą na podstawie „Regulaminu przyznawania nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe" stanowiącego załącznik nr 3 do uchwały Nr LXI/801/10 Rady Miejskiej Białegostoku z dnia 8 listopada 2010r., w sprawie wspierania rozwoju sportu w Białymstoku, przyznawania stypendiów sportowych, olimpijskich oraz nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe (Dz. Urz. Woj. Podl. z 2010r. Nr 298, poz. 3869, zm. Dz. Urz. Woj. Podl. z 2010r. Nr 298 poz. 3874).
 
Nagrody przyznawane są przez Prezydenta Miasta na podstawie Uchwały Rady Miejskiej Białegostoku w oparciu o opinię komisji - Kapituły.
 
Zgodnie z Regulaminem, nagrody i wyróżnienia są wyrazem uznania dla:

 1. zawodników za prezentowany przez nich poziom i wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym;
 2. trenerów, których zawodnicy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym;
 3. innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

 
Ustalono następujące nagrody i wyróżnienia przyznawane z urzędu lub w oparciu o składane wnioski:
 
1) doroczne nagrody za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz w uznaniu całokształtu działalności sportowej;
 

Doroczne nagrody za wysokie wyniki sportowe uzyskane w roku poprzedzającym przyznanie nagród, przyznawane będą w formie pieniężnej lub rzeczowej, w kategoriach:

 • Najlepszy Sportowiec,
 • Najlepszy Trener,
 • Najlepszy Młody Sportowiec,
 • Nagroda dla osoby wyróżniającej się osiągnięciami w działalności sportowej,
 • Nagroda w uznaniu całokształtu działalności sportowej.

Wnioski na formularzu określonym przez Prezydenta Miasta Białegostoku o przyznanie nagród i wyróżnień mogą składać działające na terenie miasta Białegostoku:

 1. związki lub kluby sportowe;
 2. redakcje środków masowego przekazu;
 3. jednostki oświatowe;
 4. inne podmioty prowadzące działalność z zakresu sportu.

 
2) nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe zawodnikom w dyscyplinach zespołowych i indywidualnych, trenerom oraz innym osobom zasłużonym w osiąganiu wyników tych zawodników;

 

Wnioski o przyznanie nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe zawodnikom, trenerom lub osobom wyróżniającym się w działalności sportowej, składa się: w grach zespołowych – po I rundzie rozgrywek ligowych lub po zakończeniu sezonu rozgrywkowego albo mistrzostw, w dyscyplinach indywidualnych - po zakończeniu mistrzostw, w roku zakończenia.

 

Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe mogą być przyznane zawodnikom, którzy reprezentowali białostocki klub sportowy w dyscyplinach objętych programem igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich i uzyskali odpowiednio:

 

a) w zespole l, 2 lub 3 miejsce w rozgrywkach na najwyższym poziomie w danym sporcie, awans do najwyższej ligi rozgrywkowej lub zakwalifikowanie się do oficjalnych rozgrywek rangi międzynarodowej w kategorii seniorów; maksymalna liczba zawodników w zespole, którzy mogą otrzymać nagrodę finansową wynosi: gry zespołowe - nie więcej niż 18 osób, gry zespołowe halowe - nie więcej niż 14 osób,

 

b) w dyscyplinach indywidualnych l, 2 lub 3 miejsce w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy w kategorii seniorów, Igrzyskach Olimpijskich lub Igrzyskach Paraolimpijskich.

 

3) wyróżnienia w postaci np: nagród rzeczowych, statuetek, pucharów, medali, dyplomów i listów gratulacyjnych za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

 

Wnioski o przyznanie dorocznych nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe składa się w terminie do 15 lutego każdego roku z uwzględnieniem osiągnięć z roku poprzedniego.

 

Wnioski o przyznanie nagród należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska l.

 

Do pobrania:
docwniosek_nagrody.docdoc, 28 KB
doczarządzenie nagrody.docdoc, 31 KB
pdfUchwała w sprawie rozwoju sportu w Białymstoku.pdfpdf, 99 KB
pdfUchwała zmieniająca.pdfpdf, 64 KB
Jak otworzyć pobrane pliki
Słowa kluczowe:nagrody prezydenta
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Dane kontaktowe

Biuro Sportu i Rekreacji

Branickiego 9,

15-086 Białystok

tel. 85 869 62 13,
      85 869 62 86

sport@um.bialystok.pl