Pieniądze na nowe drogi
Data umieszczenia 04.03.2010 12:39

W dniu 2 marca 2010r. Miasto Białystok podpisało umowę z Województwem Podlaskim o dofinansowanie projektu „Przebudowa ulic w centrum miasta Białegostoku - I etap”
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 Osi Priorytetowej II. Rozwój infrastruktury transportowej Działania 2.1. Rozwój transportu drogowego Poddziałania 2.1.1. Regionalna infrastruktura drogowa.

Całkowita wartość projektu - 66 730 181,35 PLN
Dofinansowanie ze środków EFRR - 39 010 125,53 PLN

W ramach projektu zostaną wybudowane od podstaw, rozbudowane i przebudowane ulice znajdujące się w centrum miasta Białegostoku tj. ul. K. Kalinowskiego, Mazowiecka, Kijowska, Kard. St. Wyszyńskiego, Piękna, Młynowa, Wiejska, Krakowska, Cieszyńska, Odeska, Wesoła, J. Marjańskiego. Ulice otrzymają nowe nawierzchnie, przebudowana zostanie infrastruktura sieciowa. Parametry dróg zostaną dostosowane do aktualnych przepisów jak również rozwiązań komunikacyjnych (wprowadzenie bus-pasów na ulicach Wiejskiej i Mazowieckiej).

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu, poprawy przepustowości ulic w centrum i komfortu ruchu drogowego, zwiększy ilość miejsc parkingowych i dostępność do miejsc pracy, usług i urzędów, w tym do budowanego obiektu Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Ostatnia modyfikacja: 05.03.2010, 13:37