A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Białystok wyróżniony przez Prezydenta RP
Data umieszczenia 27.05.2015 15:32

Za patriotyczną dekorację miasta w ramach akcji „Majówka z Polską" Białystok otrzymał wyróżnienie Prezydenta RP

 

Na uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim 27 maja nagrodę z rąk Bronisława Komorowskiego odebrał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Białystok został wyróżniony za najpiękniej udekorowany budynek publiczny i przestrzeń publiczną.

 

To kolejna nagroda dla naszego miasta, uzyskana w tej corocznej akcji, organizowanej pod auspicjami Prezydenta RP dla uczczenia majowych świąt. W tym roku barwami narodowymi ozdobione zostały najważniejsze obiekty historycznego centrum miasta, stanowiące dziedzictwo hetmana Jana Klemensa Branickiego. Biało-czerwone kokardy pojawiły się w oknach Pałacu Branickich, Pałacyku Gościnnego, na pałacowej Bramie Wielkiej i na Ratuszu. Odświętną dekorację Rynku Kościuszki stanowiła ogromna flaga (o wymiarach 3x9 metrów), zaś wzdłuż ul. Lipowej (dawnego Traktu Choroskiego) rozwieszone zostały girlandy – oczywiście w barwach narodowych. Pałacyk Gościnny na majówkę zyskał ponadto wyjątkowy charakter dzięki iluminacji w kolorach polskiej flagi.

 

Informacje o innych laureatach - tutaj

Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (0)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (1)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (2)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (3)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (4)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (5)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (6)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (7)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (8)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (9)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (10)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (11)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (12)Bia┼éystok Maj├│wka z Polsk─ů (13)150528 Wyróżnienie za Majówka z Polska-1150528 Wyróżnienie za Majówka z Polska-3
Kategorie Aktualności
Ostatnia modyfikacja: Dawid Gromadzki 28.05.2015, 13:23
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Związane tematycznie
Najnowsze na Portalu
Słowa kluczowe