Białystok wyróżniony przez Prezydenta RP
Data umieszczenia 27.05.2015 15:32

Za patriotyczną dekorację miasta w ramach akcji „Majówka z Polską" Białystok otrzymał wyróżnienie Prezydenta RP

Na uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim 27 maja nagrodę z rąk Bronisława Komorowskiego odebrał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Białystok został wyróżniony za najpiękniej udekorowany budynek publiczny i przestrzeń publiczną.

To kolejna nagroda dla naszego miasta, uzyskana w tej corocznej akcji, organizowanej pod auspicjami Prezydenta RP dla uczczenia majowych świąt. W tym roku barwami narodowymi ozdobione zostały najważniejsze obiekty historycznego centrum miasta, stanowiące dziedzictwo hetmana Jana Klemensa Branickiego. Biało-czerwone kokardy pojawiły się w oknach Pałacu Branickich, Pałacyku Gościnnego, na pałacowej Bramie Wielkiej i na Ratuszu. Odświętną dekorację Rynku Kościuszki stanowiła ogromna flaga (o wymiarach 3x9 metrów), zaś wzdłuż ul. Lipowej (dawnego Traktu Choroskiego) rozwieszone zostały girlandy – oczywiście w barwach narodowych. Pałacyk Gościnny na majówkę zyskał ponadto wyjątkowy charakter dzięki iluminacji w kolorach polskiej flagi.

Informacje o innych laureatach - tutaj

Kategorie Aktualności
Ostatnia modyfikacja: Dawid Gromadzki 28.05.2015, 13:23