A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Wspólnie zadbajmy o „Nasze Podwórko”
Data umieszczenia 29.04.2015 13:10

Rusza nowy program odnowy białostockich podwórek. Miasto Białystok będzie wspierać tych, którzy chcą odmienić i upiększyć swoje najbliższe otoczenie. Nowy program skierowany jest do ok. 280 Wspólnot Mieszkaniowych z udziałem Gminy Białystok. W tym roku trzy miejskie podwórka zmienią swoje oblicza

 

Prezydent Tadeusz Truskolaski zaprasza Wspólnoty Mieszkaniowe z udziałem Gminy Białystok do udziału w programie i do uporządkowania własnych podwórek. Program „Nasze Podwórko” skierowany jest do tych wspólnot, które dzierżawią tereny gminne przyległe do budynku. Obecnie na terenie naszego miasta znajduje się 308 wspólnot z udziałem Gminy Białystok. O wsparcie będzie mogło ubiegać się ok. 280 jednostek. Wnioski można będzie składać do 30 czerwca 2015 r.

 

Program „Nasze Podwórko” jest formą wsparcia dla wspólnot, których mieszkańcy chcą zrewitalizować swoje bliskie otoczenie. Wybrane podwórka przejdą metamorfozę, poprawi się ich estetyka i funkcjonalność. Dzięki temu będą one lepiej służyły mieszkańcom i integrowały sąsiadów. Mamy nadzieję, że ten projekt przyczyni się do rozwoju partycypacji społecznej w Białymstoku. Pozwoli zmienić myślenie o najbliższej okolicy i zachęci do dbania o własne podwórka. Mieszkańcy będę mieli realny wpływ na wygląd ich najbliższej przestrzeni i sposób jej zagospodarowania. Będą współodpowiedzialni za inwestycję, za późniejszą opiekę nad odnowionym, zrewitalizowanym terenem.

 

Warunkiem uczestnictwa w programie będzie złożenie wypełnionego wniosku wraz z koncepcją (projektem) zagospodarowania oraz kosztorysem inwestorskim. W tym roku dofinansowanie w wysokości 90% będą mogły otrzymać trzy projekty. Na każde podwórko zostanie przeznaczona kwota do 100 tys. zł. Wkład własny wspólnoty to 10% szacowanych kosztów przedsięwzięcia. Wkład własny może obejmować wykonanie koncepcji lub projektu zagospodarowania terenu i kosztorysu inwestorskiego. Wniesienie wkładu własnego pozwoli poczuć odpowiedzialność za realizację tej inwestycji i zachęci do późniejszej opieki.

 

Realizacją programu „Nasze Podwórko” zajmie się Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku. Zgłoszenia zostaną rozpatrzone i ocenione przez specjalną komisję. Będzie to powołana przez Prezydenta Białegostoku Komisja ds. zagospodarowania podwórek miejskich. Po ogłoszeniu zwycięskich projektów ZMK przejmie realizację tych inwestycji. Wsparcie finansowe będzie polegało na zakupie materiałów oraz zleceniu wybranej przez ZMK firmie usług związanych z zagospodarowaniem terenu. Udział w programie jest jednorazowy, po otrzymaniu wsparcia finansowego wspólnota nie ma możliwości jego ponownego otrzymania. 
 

Dodatkowe informacje będą dostępne na stronie: www.zmk.bialystok.pl oraz www.bialystok.pl.

1-DSC_32062-DSC_32075-DSC_3221
docRegulamin.docdoc, 30 KB
docWniosek z Uchwałą.docdoc, 32 KB
docKryteria .docdoc, 21 KB
Ostatnia modyfikacja: Dawid Gromadzki 29.04.2015, 14:34
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Związane tematycznie
Najnowsze na Portalu
Słowa kluczowe