A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Białystok Fashionable East 2014
Data umieszczenia 04.08.2014 12:23

Niemal 20 projektantów z całego świata, kilkadziesiąt modelek, wspaniałe kolekcje, elektryzujące pokazy. Na cztery dni, od 31 lipca do 3 sierpnia, Białystok stał się centrum modowych wydarzeń

 

Druga edycja Fashionable East, w tym roku zyskała nowy wymiar - środkowoeuropejski, bowiem do zdolnych artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego dołączyli projektanci z Bułgarii i Rumunii. Na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w specjalnie przygotowanym namiocie odbywały się pokazy i spotkania z projektantami. Wśród zaproszonych gości pojawiły się takie gwiazdy jak Michał Starost, Natasha Pavluchenko, Mariusz Przybylski, Ioana Ciolacu, Alicja Czarniecka czy Joanna Błażejowska-Pecorari. Nie zabrakło też młodych zdolnych, których kolekcje mogliśmy podziwiać –m.in. Katarzyny Kmiecik, Eweliny Lewczuk, Bartosza Malewicza, Barbary Piekut, Agnieszki Iskierki i Pawła Androsiuka. Bardzo ciekawy był też pokaz kolekcji studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i projektów uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Białymstoku, a dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania z bliska oryginalnych rowerów Kamila Stysiaka, projektanta i założyciela marki Kamilos Kuztom Kreationz.


Hucznym finałem czterodniowej imprezy okazał się pokaz Dawida Tomaszewskiego, cenionego projektanta mody o europejskiej renomie oraz koncert piosenkarki Marii Sadowskiej.

 

Fashionable East to jedyna w północno-wschodniej Polsce impreza artystyczno-promocyjna oparta na modzie, kładąca nacisk na prezentację zarówno młodych projektantów, jak i uznanych twórców z krajów Partnerstwa Wschodniego. Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem, a Białystok zaprezentował się jako miejsce przyjazne modzie, dynamiczne i pełne energii. 
 

Relacje zdjęciowe: tutaj

 

Więcej na http://www.fashioneast.pl/

Ostatnia modyfikacja: Dawid Gromadzki 04.08.2014, 13:02
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Związane tematycznie
Najnowsze na Portalu
Słowa kluczowe