A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Pierwsze działki należące do BPNT sprzedane
Data umieszczenia 17.01.2014 09:49

 

Dwóch inwestorów - spółka CFT PROPERTIES OF MIND–BPNT oraz KONTRI, kupiło działki należące do kompleksu Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego

 

W przetargach mogły wziąć udział przedsiębiorstwa, które zadeklarowały prowadzenie tam innowacyjnej działalności. Pierwszy przetarg wygrała firma z branży tekstylnej, która zamierza zbudować kompleks budynków o powierzchni ok. 12 tys. m2 oraz własny światłowód. W kompleksie mają się mieścić m.in. biura firmy oraz innych firm technologicznych. Z kolei drugi przetarg wygrała firma z branży ICT (obejmującej przedsiębiorstwa, których głównym rodzajem działalności jest produkcja dóbr i usług pozwalających na elektroniczne rejestrowanie, przetwarzanie, transmitowanie, odtwarzanie lub wyświetlanie informacji), która planuje budowę swojej nowej siedziby z nowoczesnym i innowacyjnym centrum logistycznym.

 

Pierwszą nieruchomość gminną, niezabudowaną o powierzchni ok. 1,6 ha nabyła firma CFT PROPERTIES OF MIND - BPNT Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku. W pierwszym przetargu można było wykupić jednocześnie dwie działki położone w rejonie ul. Borsuczej i ul. Myśliwskiej. Nieruchomość została sprzedana za ok. 3,44 zł mln netto (4 234 890,00 zł brutto). Tym terenem zainteresowana była również spółka Comarch.

 

Drugą nieruchomość o powierzchni ok. 1 ha kupiła białostocka firma KONTRI Sp. z o.o. W jej skład również wchodzą dwie działki. Są one położone w rejonie ul. Borsuczej i ul. J. Kuronia. Teren ten został sprzedany za ok. 1,7 mln zł netto (2 092 230,00 zł brutto).

 

Białostocki Park Naukowo Technologiczny jest jedną z największych miejskich Inwestycji, realizowaną przy finansowym wsparciu z Unii Europejskiej. Park sąsiaduje z białostocką podstrefą Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Więcej informacji o pierwszym przetargu znajduje się tutaj, a o drugim tu.  

Ostatnia modyfikacja: Kamila Busłowska 17.01.2014, 09:52
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Związane tematycznie
Najnowsze na Portalu
Słowa kluczowe