23. edycja Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego - za najlepszą książkę 2013 roku
Data umieszczenia 02.12.2013 10:34

Biuro Kultury Urzędu Miejskiego w Białymstoku przypomina, że wnioski o przyznanie Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta im. Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę 2013 roku przyjmowane są do dnia 31 grudnia br.

Nagroda Literacka – za najlepszą książkę roku – przyznawana jest twórcom, którzy są związani ze środowiskiem literackim Białegostoku i regionu lub też się tu urodzili czy zamieszkują, albo których twórczość wykazuje związki z miastem i regionem oraz twórcom, których książki wydano w Białymstoku. Nagroda przyznawana jest autorom najlepszych książek, spośród wszystkich gatunków literackich. Z udziału wyłączone są antologie, opracowania i publikacje naukowe. Nagroda przyznawana jest za książki wydane pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia br., także w formie elektronicznej (e-booka). Nie uwzględnia się maszynopisów książek.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać:

1. instytucje kultury,
  2. stowarzyszenia zawodowe, twórcze i kulturalne,
  3. redakcje środków masowego przekazu,
  4. jednostki oświatowe,
  5. inne podmioty prowadzące działalność kulturalną,
  6. organy administracji publicznej

oraz mieszkańcy miasta Białegostoku.

Wniosek powinien zawierać:

1. dane osobowe dotyczące kandydata do nagrody,
  2. dane dotyczące osiągnięcia, za które nagroda ma być przyznana [tj. tytuł książki, rok i miejsce wydania] lub całokształtu działalności [w przypadku nagrody za całokształt],
  3. uzasadnienie wniosku.

Wnioski – zgłoszenia (w kopercie z dopiskiem „Nagroda Literacka”) należy kierować na adres: Biuro Kultury Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Branickiego 9, 15-950 Białystok lub składać w Biurze Kultury UM, ul. Branickiego 9 , pok. 211 w terminie do dnia 31 grudnia 2013 roku. Informacje tel. 85 869 6364, 85 869 6368.

Więcej informacji na stronach internetowych: www.bialystok.pl (w dziale ‘Kultura’, w zakładkach ‘Aktualności’ oraz ‘Nagrody Prezydenta » Nagroda Literacka’ ) oraz www.wieslaw-kazanecki.pl.

Laureatem Nagrody Literackiej za 2012 rok był: Krzysztof Gedroyć – za książkę „Piwonia, niemowa, głosy” - za odkrywczy obraz powojennej rzeczywistości wykreowany w języku.

pdfNabór wniosków - Nagroda Literacka.pdfpdf, 466 KB
Ostatnia modyfikacja: Dawid Gromadzki 02.12.2013, 10:39