Nadchodzi Noc Muzeów
Data umieszczenia 07.05.2012 11:35

W tym roku po raz kolejny mamy okazję nadrobić zaległości kulturalno-muzealne podczas Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 19 maja

Pierwsze nocne zwiedzanie (Lange Nacht der Museen) odbyło się w Berlinie w 1997 roku. Duże powodzenie przedsięwzięcia sprawiło, że podobne inicjatywy pojawiły się także w innych miastach, nie tylko niemieckich. Rokrocznie zatem placówki muzealne przygotowują specjalne atrakcje, wśród nich takie, w których bezpośrednio może uczestniczyć publiczność: gry, koncerty, poczęstunki, warsztaty itp. Zdarza się, że towarzyszy im zwiedzanie obiektów na co dzień niedostępnych. Fenomen Nocy Muzeów wynika również z faktu, że jest to wydarzenie dla wszystkich bez wyjątku: dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Z okazji tegorocznej edycji imprezy Miasto Białystok oraz województwo podlaskie przygotowały materiały, w których zapoznać się można z dokładnym programem naszych placówek. Ulotkę oraz plakat pobrać można poniżej.

jpgNoc-Muzeów.jpgjpg, 447 KB
jpgNoc-Muzeów - Białystok.jpgjpg, 378 KB