Wiktor Wołkow nie żyje
Data umieszczenia 27.03.2012 10:16

Odszedł wybitny fotografik, niezrównany mistrz pejzażu. Charyzmatyczny artysta zmarł 27 marca

Wołkow był doskonale znany wszystkim miłośnikom fotografii przede wszystkim dzięki niepowtarzalnym cyklom zdjęć portretującym nasz region. Fotografował osobliwości podlaskiej przyrody, szukał niepowtarzalnych ujęć, które najlepiej oddawać będą piękno i specyfikę Podlasia. Wielką popularnością cieszyły się jego cykle tematyczne, wydane w formie albumów – m.in. „Krzyż” czy „Słońce”.

Jego praca była wielokrotnie doceniana. W roku 1998 otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku. Z kolei w roku 2005 został wyróżniony przez Ministra Kultury Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Artysta za kilka dni skończyłby 70 lat.

Słowa kluczowe: fotografiaWołkow
Ostatnia modyfikacja: Dawid Gromadzki 27.03.2012, 15:57