A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
XIX edycja Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku
Data umieszczenia 16.11.2011 11:44

Biuro Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miejskiego w Białymstoku przypomina, że do dnia 31 grudnia br. przyjmowane są wnioski o przyznanie Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku za 2011 rok.
 

Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku – za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury – przyznawana jest twórcom i animatorom życia kulturalnego, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do wzbogacenia życia kulturalnego Białegostoku, poszerzenia oferty kulturalnej oraz do promocji miasta w kraju i za granicą.

 

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

1) artystycznej - za dokonania twórcze w następujących dziedzinach sztuki: film; fotografika; muzyka; plastyka; taniec; teatr.
2) organizatorskiej - za pomysły i organizację wydarzeń kulturalnych w mieście,
3) ochrony dziedzictwa - za działania na rzecz ochrony, popularyzacji i dokumentowania zabytków miasta oraz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie kulturowym.

 

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać:
1) instytucje kultury,
2) związki lub stowarzyszenia zawodowe, twórcze i kulturalne,
3) redakcje środków masowego przekazu,
4) jednostki oświatowe,
5) inne podmioty prowadzące działalność kulturalną,
6) organy administracji publicznej
oraz mieszkańcy miasta Białegostoku.

 

Wniosek powinien zawierać:
1) dane osobowe dotyczące kandydata (kandydatów) do nagrody lub nazwę podmiotu,


2) opis dotychczasowej działalności albo informacje o osiągnięciu, za które nagroda ma być przyznana, z rozróżnieniem równorzędnych kategorii:

  • artystycznej – za dokonania twórcze w dziedzinach: fotografika, film, muzyka, plastyka, taniec, teatr,
  • organizatorskiej – za pomysły i organizację wydarzeń kulturalnych w mieście,
  • ochrony dziedzictwa – za działania na rzecz ochrony, popularyzacji i dokumentowania zabytków miasta oraz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie kulturowym.

 

3) uzasadnienie wniosku zawierające opis działań kandydata na rzecz wzbogacenia życia kulturalnego i rozwoju kultury Miasta Białegostoku wraz z dokumentacją.

Wnioski – zgłoszenia (w kopercie z dopiskiem „Nagroda Artystyczna”) należy kierować na adres: Biuro Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miejskiego w Białymstoku ul. Waryńskiego 8, 15-950 Białystok lub składać w Biurze Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miejskiego w Białymstoku, przy ulicy L. Waryńskiego 8, pok. 206 w terminie do dnia 31 grudnia 2011 r. Informacje tel. 85 869 6374, 869 6364.


Więcej informacji na stronie internetowej znajduje się w dziale ‘Kultura’, zakładka „Nagrody Prezydenta”.

 

 

Laureaci Nagrody za 2010 rok:

  • w kategorii artystycznej: Edward Kulikowski za całokształt dotychczasowej działalności oraz Zespół Klezmafour - za wyjątkowe osiągnięcia w roku 2010: promocję Białegostoku oraz muzyki folkowej w Polsce i na świecie,
  • w kategorii organizatorskiej: Wojciech Kowalczuk za organizację jarmarków etnograficznych promujących bogate tradycje sztuki i rękodzieła ludowego oraz regionalną kuchnię,
  • w kategorii ochrony dziedzictwa: Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku za całokształt dotychczasowej działalności w zakresie popularyzacji historii miasta.


Ostatnia modyfikacja: 17.11.2011, 07:36
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Związane tematycznie
Najnowsze na Portalu
Słowa kluczowe