Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku przyznane
Data umieszczenia 28.06.2011 09:08

W niedzielę, 26 czerwca w Parku Planty odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury.

Kandydatów do nagrody wskazała Kapituła Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku w składzie: Józef Kotowicz, Anna Moniuszko, Małgorzata Niedzielko, Olga Pacewicz, Jolanta Szczygieł – Rogowska, Antonina Sokołowska, Tadeusz Trojanowski oraz Iwona Zawadecka. Opinię Kapituły zaakceptował Prezydent Miasta Białegostoku i przyznał nagrodę artystyczną za 2010 r. nastepującym laureatom:

• w kategorii artystycznej:

Edwardowi Kulikowskiemu za całokształt dotychczasowej działalności oraz zespołowi Klezmafour za wyjątkowe osiągnięcia w roku 2010 - promocję Białegostoku oraz muzyki folkowej w Polsce i na świecie,

• w kategorii organizatorskiej:

Wojciechowi Kowalczukowi za organizację jarmarków etnograficznych promujących bogate tradycje sztuki i rękodzieła ludowego oraz regionalną kuchnię,

• w kategorii ochrony dziedzictwa:

Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku za całokształt dotychczasowej działalności w zakresie popularyzacji historii miasta,

Ludzie kultury zostali nagodzeni przez Prezydenta już po raz osiemnasty. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Janusza Powolnego. Gościnnie na scenie pojawiła się sopranistka Grażyna Brodzińska oraz Rafał Bartmiński (tenor).

Publiczność zgromadzona w Parku Planty mogła także obejrzeć pokaz mody młodych białostockich projektantów: Małgorzaty Żukowskiej i Bartosza Malewicza.

IMG_0161IMG_0165IMG_0172IMG_0175IMG_0187IMG_0188IMG_0191IMG_0196IMG_0201IMG_0202
Ostatnia modyfikacja: 28.06.2011, 09:40