A A A Przełącz na wysoki kontrast


<< poprzednie
12345678
następne >>
Prezydent Miasta

Wystąpienie Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego podczas uroczystego zaprzysiężenia  na trzecią kadencję w 2014 roku.

 

 

Minęło dokładnie osiem lat od dnia, kiedy w tej samej sali po raz pierwszy przyjmowałem mandat Prezydenta Miasta, przekazany w moje ręce przez białostoczan. Cztery lata później, również 5 grudnia, po raz kolejny miałem zaszczyt przyjmować ten honor w Auli Wielkiej Uniwersytetu Medycznego. Dziś zatem po raz trzeci już staję przed Państwem, by wyrazić wdzięczność z poparcia, zdobytego dla mojej wizji rozwoju Białegostoku i serdecznie Państwu za to poparcie podziękować.

Przyznać wypada, że minione osiem lat stanowiło w życiu naszego miasta odrębną epokę. Dzięki pozyskanym środkom unijnym, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu jakże licznych ludzi, którym na sercu leży przyszłość Białegostoku, udało nam się zdecydowanie przyspieszyć tempo rozwoju stolicy Podlasia. Była to z pewnością praca przekraczająca możliwości jednej osoby. Mówiłem cztery lata temu, że widzę siebie w roli patrona porozumienia wszystkich tych, którzy chcą angażować się na rzecz Białegostoku. Jeśli zatem tak wielkie przedsięwzięcia zostały przez ostatnie lata z sukcesem wykonane, znaczy to, że również moje skromne zadanie mogę uznać za zrealizowane.

Podobną deklarację chciałbym Państwu przedstawić dziś. Jestem przekonany, że wciąż mamy wiele do zrobienia, by Białystok czynić z roku na rok miastem coraz lepszym do życia i dynamicznie rozwijającym się we wszystkich sferach. Wierzę, że mój wyborczy wynik świadczy o tym, iż pragną Państwo nadal wspierać moją wizję zmian i angażować się w jej realizację. Dziękując zatem za poparcie, proszę nie tylko o kredyt zaufania, ale również o zaangażowanie w pracy, która przynieść ma pożytek nie mnie, nie samorządowi, nie żadnej z lokalnych sił politycznych, ale całej społeczności Miasta Białegostoku. 

Po raz kolejny pragnę wyrazić przekonanie, że nawet jeśli dzieli nas wiele, to znacznie więcej łączy, zaś najważniejszym spoiwem, które stanowić może wyznacznik wszystkich naszych przyszłych działań, jest lokalny patriotyzm i duma z naszej małej ojczyzny. Wierzę, że moge liczyć z Państwa strony na merytoryczne opinie i chęć dialogu, do którego gotowość z góry pragnę zadeklarować. Wierzę, że białostocka jedność w sprawach najważniejszych będzie stanowić nadal wzór dla całego naszego kraju, tak jak to było przez osiem ostatnich lat.

Szanowni Państwo,

W dotychczasowych działaniach starałem się mieć na uwadze przede wszystkim długofalowe skutki podejmowanych decyzji, nie zaś ich doraźne efekty marketingowe. To często niełatwe – każdy, kto angażuje się w działalność publiczną, prędzej czy później zda sobie sprawę, że niemal wszystkie istotne przedsięwzięcia wiążą się z ryzykiem. Bliski jest mi jednak pogląd, według którego chęć zadowolenia wszystkich skutkować może jedynie decyzyjnym paraliżem, a tani populizm w dłuższej perspektywie jest zwiastunem stagnacji. Brak trudnych decyzji to brak kontrowersji, choć nie wierzę, by ostateczna ocena takiej pracy mogła być wysoka. Rezultat wyborów samorządowych dowodzi, że białostoczanie podzielają ten punkt widzenia. Tak wysoki wynik po ośmiu latach zmian mówi nam, że były to zmiany oczekiwane i akceptowane przez większość mieszkańców naszego miasta.

Wynik ten jest z pewnością powodem do dumy; nie dla mnie jednak, ale dla wszystkich tych, którzy angażowali się w owe zmiany, służąc mi radą, wsparciem czy rzeczową krytyką. Pragnąłbym zatem, aby wszyscy Państwo poczuli się dziś dumni z tego rozstrzygnięcia. Wybory wygrał Białystok otwarty na rozwój, dumny z osiągnięć i niebojący się wyzwań. To Państwo tworzą ten Białystok, ja zaś pozostaję jedynie symbolem i gwarantem realizacji Państwa oczekiwań.
 

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski

 

Do pobrania:
pdfZaprzysiezenie 2014.pdfpdf, 76 KB
Jak otworzyć pobrane pliki
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Jak spotkać się z Prezydentem?

Prezydent przyjmuje interesantów we wtorki. Aby umówić spotkanie należy skontaktować się z sekretariatem:

 

Prezydent Miasta Białegostoku
Tadeusz Truskolaski

tel. 85 869 6002

fax.85 869 6265

prezydent@um.bialystok.pl


W przypadku spraw należących do kompetencji zastępców Prezydenta Miasta, prosimy o kontakt z odpowiednimi sekretariatami:

 

Adam Poliński

Rafał Rudnicki

tel. 85 869 6005

fax.85 869 6266
sekretariat2@um.bialystok.pl

 

Renata Przygodzka

Robert Jóźwiak
tel. 85 869 6008

fax.85 869 6264
sekretariat3@um.bialystok.pl